Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

یکتاپردازش | August 13, 2020

پیمایش به بالا

بالا

یک نظر

چگونه از شماره نسخه درایور سخت افزارمان در ویندوز مطلع شویم

چگونه از شماره نسخه درایور سخت افزارمان در ویندوز مطلع شویم

| در ۱۳, اسفند ۱۳۹۷

همیشه توسط کارشناسان توصیه شده است که آخرین نسخه درایور یا راه انداز مربوط به قطعات کامپیوترتان را نصب کنید تا از جدیدترین امکانات و کارایی سخت افزارتان برای نرم افزار ها، بازی ها و خود سیستم عامل بهره ببرید. در این مطلب می خواهیم نحوه‌ی اطلاع یافتن از نسخه درایور نصب شده برروی کامپیوتر را به شما نشان دهیم. با ما همرا باشید.

به طور کلی درایورها از طریق پنجره دیوایس منیجر Device Manager یا صفحه‌ی مدیریت دستگاه‌ها قابل مشاهده اند.برای باز کردن آن، کلید ترکیبی Win + R را بروروی کیبورد فشار دهید، دستور “devmgmt.msc” را وارد کنید و اینتر بزنید. این روش در اکثر نسخه‌های ویندوز شما را به پنجره مدیریت دستگاه‌ها می رساند.

image10

بعد از بازشدن پنجره مدیریت دستگاه‌ها، بدنبال دستگاهی که می خواهید از نسخه درایور آن مطلع شوید بگردید. سپس برروی آن کلیک راست کنید و از درون منو آخرین گزینه که Properties می باشد را انتخاب کنید.

image11

در این پنجره برروی تب Driver کلیک کنید.

image12

شما می توانید از قسمتی که علامتگذاری شده است در عکس زیر نسخه درایورتان را مشاهده کنید.

image13

از این قسمت شما به آسانی می توانید سایت سازنده درایور و همچنین باگ هایی که در نسخه‌های مختلف قبلی تا اکنون برطرف شده اند را نیز مشاهد کنید. آیا هم اکنون درایورهای دستگاه های شما بروز هستند؟ در قسمت نظرات همین مطلب می توانید نظر خود را ارسال کنید.

منبع: howtogeek

نظرات

نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید